Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Keşke Evliya Çelebi’nin de bir Seyahat Sağlık Sigortası olsaydı!

İster, Evliya Çelebi gibi dünyayı dolaşın ister yılda 1 kez Avrupa’ya yolculuk edin,

Seyahat Sağlık Sigortası tam size göre.

 

“Seyahat Sağlık Sigortası” ile yurt dışı seyahatlerinizde acil hastalık ve/veya kaza sonucu oluşabilecek acil tıbbi yardım masraflarını, Sağlık Sigortası Genel Şartları ile belirlenmiş olan teminat limitleri dahilinde karşılayacak bir poliçeye sahip olabilirsiniz.

Türk vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler tarafından, vize başvuruları ile beraber zorunlu olarak talep edilen yurt dışı seyahat sigortasını yaptırın, siz de yurtdışındaki seyahatinize güvenle çıkın.

Seyahat sağlık sigortası bizim işimiz...

Teminatlar

  • Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık
  • Ayakta ve Yatarak (Hastanede) Tıbbi Tedavi Teminatı
  • Sigortalının Tıbbi Nedenlerle Nakli veya Seyahati
  • Sigortalı’nın Vefatı Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli

 

Seyahat Sağlık Sigortası sizlere, yurtdışı seyahatlerinizde hastalık veya kaza gibi risklerin gerçekleşmesi sonucunda ihtiyaç duyabileceğiniz tıbbi tedavinin masraflarını poliçenizdeki teminatlar çerçevesinde güvence altına alma imkânı sunmaktadır. Seyahat sağlık sigortanızı isteğe bağlı olarak sadece Avrupa ülkelerine yapacağınız seyahatler için yaptırabileceğiniz gibi dilerseniz tüm Dünya ülkelerini kapsayacak seyahatler için de yaptırabilirsiniz.  

Seyahat Sağlık Sigortasının Kullanımı

Seyahat Sağlık Sigortası isteğe bağlı olarak Beher Seyahat Sağlık Sigortası ve Yıllık Seyahat Sağlık Sigortası olarak iki şekilde yaptırılabilmektedir. Tatiliniz sırasında hastalanma durumunda beher olay için 75 USD/EURO muafiyet uygulanmaktadır. Kaza durumlarında muafiyet geçerli değildir. Demir Hayat Seyahat Sağlık Sigortanız Avrupa ülkeleri için tercih edildiğinde Schengen Anlaşması kapsamındaki ülkeler de dâhil olmak üzere tüm Avrupa ülkelerini kapsar. Dünya ülkeleri tercih edildiğinde Avrupa ülkeleri de dâhil olmak üzere tüm dünya ülkelerini kapsamaktadır.

a) Beher Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat Sağlık Sigortanızı 7, 15, 30, 45, 90 gün olmak üzere farklı seçenekler halinde ihtiyacınıza uygun sürelerde yaptırabilirsiniz. Bu tip bir seyahat sigortası nadiren yurtdışı seyahatinde bulunanlar için tasarlanmıştır.

b) Yıllık Seyahat Sağlık Sigortası: 1 yıl sürelidir ve bu 1 yıllık süre için sadece bir kez poliçe yaptırmak yeterlidir.1 yıllık süre içerisinde seçilen teminatların geçerli olduğu bölgeye yapılacak her seyahat için geçerlidir. 90 günden uzun süreli poliçe tercih edildiğinde maksimum teminat süre limiti, yıl içerisinde bir kerede veya farklı seyahatlerde kullanılmasına bağlı olmaksızın 92 gün ile sınırlıdır. Bu sigorta tipi sıklıkla yurtdışı seyahatinde bulunanlar için tasarlanmıştır.

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ